S C

Kat Mülkiyetli Tapu Nedir? Kat Mülkiyeti Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?

Kat mülkiyeti, tapu kütüğünde yazılı olan durumları yansıtan bir tapu çeşididir. Kat mülkiyetli tapuların üst kısmında kat mülkiyetli tapu olduğu yazar. Bu tür tapularda bağımsız bölümün numarası, katı, niteliği ve binanın yüzölçümü yazar. Kat mülkiyeti tapusunda yer alan bağımsız bölüm ibaresi sizin orası üzerindeki bağımsız mülkiyet hakkınızı gösterir. Kat mülkiyetine geçmiş tapuların ait olduğu binaların yapı kullanım izinleri alınmış demektir.

S C

Binalardaki deprem güvenliği nasıldır?

Mehmet Oruç İnşaat olarak inşa ettiğimiz tüm yapılarda, Deprem Yönetmeliği kapsamında gereken tüm şartlar yerine getirilmektedir.

S C

Kat İrtifaklı Tapu Nedir? Kat İrtifakı Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?

Ruhsat alındıktan sonra Yapılacak ya da yapılmakta olan binaların üzerinde kat irtifakı kurulur. Kat irtifakı olan bir bina tapuya kayıtlı demektir. Ruhsat alımı sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan bu tapu türlerinde her hak sahibinin kendi yeri bellidir. Kat irtifakı kat mülkiyetine geçişten bir önceki adım olarak da düşünülebilir. Burada hak sahipleri daha sonra tapu müdürlüğüne başvurarak kat mülkiyetli tapu sahibi olabilirler. Bankalar bu tür tapuya sahip olan gayrimenkuller için de kredi kullandırabilirler.

S C

Daireye Ödenecek Satış Bedeli Dışında Herhangi Bir Masraf Doğacak mıdır?

Konut sahibi olan müşterilerimiz, ödemiş oldukları daire bedeli haricinde ,tapu masrafları ve dairenin su, doğalgaz, elektrik abonmanlık bedellerini ödeyecektir. Taşınma aşamasına geldiklerinde kombilerini takıp dairelerine taşınacaklardır.